Virumaa pärimuslood videotes

Mall Hiiemäe

Viru Instituut soovis jäädvustada Virumaa vaimse pärandi vardja Mall Hiiemäe loenguid, et neid saaks kuulata nii lasteaialapsed kui eakad, kasutada õppevarana õpetajad. Ettevõtmine on alguseks tulevastele videosalvestustele Virumaa kultuuripärandi tundjatega.

Mall Hiiemäe töötab Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivis vanemteadurina. Loengusari loodi Viru Instituudi ning Eesti Kirjandusmuuseumi koostöös. Kokku valmis viis videot Virumaa rahvapärimuse teemadel: veesooned, keldrid, maa-alused teed; mõisad ja mõisasaksad; metsapuud ja põõsad; kalaveed ja kalad; linnuhäälitsused rahvakeele rikastajatena.

Esimene videoloeng viib meid Virumaa „alla“. Mall Hiiemäe räägib varjatud veesoontest Virumaa maastikul, maa-alustest ühendusteedest, mida seovad maapealsed rajatised – linnused, lossid, mõisad, kirikud jne – oma salakäikude ning varandusekeldritega.

Loengut saate vaadata aadressil https://viruinstituut.ee/virumaa-parimus/ ning Eesti Rahvaluule Arhiivi Youtube’i-kanalil.

Sarja valmimist on toetanud Rahvakultuuri Keskuse programm „Virumaa pärimuskultuuri toetamine“ ning Eesti Kirjandusmuuseum (EKM 8-2/20/2).
Aitäh tegijatele! Suur tänu, Mall Hiiemäe, Janno Simm (kaamera ja montaaž) ning Jaan Tamm (helitöötlus). Projekti juhid olid Marge Lepik ja Risto Järv.

Mall Hiiemäe