Valmis uus kogumik lasteaedadele

2015.aastal Viru Instituudi ja TLÜ Rakvere Kolledži korraldatud Virumaa kultuuriloo töölehtede konkursile laekus ligi poolsada töölehte 70 autorilt, neist 13  grupitöödena.

2016.a lõpus avalikustati Viru Instituudi kodulehel töölehtede kogumik“ Virumaal on vahva“, kuid sellest jäid mitmed tööd välja.  Nüüd sai valmis kogumiku teine osa esimesest kogumikust väljajäänud ja hiljem laekunud kuue lasteaia töödest.  Eriti tublilt Kohtla-Järve lasteaedadest.

Aitäh, õpetajad Mari-Liis Sirel, Ülle Sala, Helliki Tohva, Asta Erik ja Sirje Illopmägi (Kohtla-Järve Lasteaed Lepatriinu), Merle Korsten, Helen Puusepp, Liivi Rudnev, Mall Trummar (Kohtla-Järve Lasteaed Kirju-Mirju), Galina Chibina (Sillamäe lasteaed Päikseke); Sirje-Marju Valgemäe ja Lüüli Kübarsepp (Kohtla-Järve lasteaed Buratina); Svetlana Astahhova  (Narva lasteaed Põngerjas), Vinni lasteaed Tõruke õpetajad.

Kogumiku koostajad loodavad, et kogutud materjal ja käesoleva kogumiku töölehed leiavad kasutamist Virumaa haridusasutustes, saades neist uusi ideid oma töölehtede koostamiseks. Kogu täiendatakse ka edaspidi jooksvalt uute töölehtedega erinevatel teemadel.

Ootame ka edaspidi õpetajatelt ja teistelt Virumaa kultuuriloo huvilistelt kaastöid, et rikastada õppevara õpetamiseks ja õppimiseks.

Töölehtede koostamist aitas rahaliselt toetada Rahvakultuuri Keskuse Virumaa pärimuskultuuriprogramm.

Töölehtede kogumik on siin http://viruinstituut.ee/toolehed-lasteaedadele/