http://www.virumaa.info

Tore päev Viru-Nigula mail

http://www.virumaa.infoTeine Virumaa koduuurijate päev toimus Viru-Nigula kihelkonna mail. 2016.aastast on instituut võtnud koostööpartnerite soovitustel vabaühenduste kõrval suurema tähelepanu alla koduuurijad ja väikemuuseumid, korraldamaks koostöövõrgustiku arendamise eesmärgil erinevaid üritusi, sh koduuurijate päevi.

Tänu Ervins Veitsursile, Aivi  Parijõele ning Kertu Karusele sai kokku mitmekülgne kava usunditest, Jüri Parijõest ja Kunda tsemendimuuseumist.   Päev oli osaliste arvates väga õnnestunud peale ilusa ilma just erinevate teemade valiku ning giidide suurepärase esitluse tõttu. Paljusid, kes olid varem käinud Viru-Nigula mail, üllatasid mitmed lood est, Maarja kabelist, Viru-Nigula kirikust, Kunda külaseltsi tegemistest, Siberi külast, Jüri Parijõega seotud paikadest ja Parijõgede praegustest ettevõtmistest. Tutvuti Lammasmäe külastuskeskuse ja Kunda  tsemendimuuseumiga, vaadati Kunda jõe kanjonit ja hüdroelektrijaama.

Aivi Parijõgi andis ka koduülesandeks tutvuda Jüri Parijõe raamatu „Alutaguse metsades“, mille ilmumisest möödub tänavu 80 aastat (https://et.wikisource.org/wiki/Alutaguse_metsades)

 

Viru-Nigula kihelkonna koduuurijate päeva õnnestumine aitab kaasa ka järgmiste samalaadsete päevade korraldamiseks teiste kihelkondade näitel ja tihedab kontakte huviliste seas.

Koduuurijate päevade korraldust toetavad nii Rahvakultuuri Keskus kui Kultuurkapital.