Ootame veel teavet Tööstuse tn kooli kohta

EFA.24.0.141754_olveti foto reg

Suur tänu kõigile,  kes edastasid oma mälestusi ja fotosid Tööstuse tn kooli  ja selle kauaaegse juhataja-õpetaja Mart Olveti kohta.

Teie abiga rikastus fotokogu, täpsustasime lõpetajate ja õpetajate nimekirju aastatel 1929-1973. Kahjuks ei ole me leidnud arhiividest ega saanud endistelt õpilastelt 1941. ja 1945. a kevadel lõpetanute nimekirju ega ka lõpupilte.

Kui kellelgi on võimalik meid abistada nimekirja, foto või isegi vihjega, siis palun andke teada telefoni teel 5054319 või e-posti teel marge@viruinstituut.ee. Fotod või nende koopiad võib tuua Rakvere Eragümnaasiumi kantseleisse (Tööstuse tn 12).

Ootame veel täiendavaid lugusid (sh ka linna legende) Mart Olveti kui koolmeistri, linnakodaniku või seltsitegelase kohta.

Samuti palume tema poja Heiti Olveti, kes oli 1930ndatel tunnustatud fotograaf, peale sõda tehtud fotosid (või koopiad).

Lugude juurde palume märkida, kes jutustas ja millal ning lisada  loo üleskirjutaja nimi ja  kontaktid.

Materjale ootame 1. maini 2021.

Kogutut kasutatakse koos teiste materjalidega õpilaste uurimistöödes,  kooli  kokkutulekul ja hiljem trükises. Hiljem antakse saadud materjalid arhiivi.

Loodame, et teie abiga saame Rakvere linna vanima kooli ja kauaaegsema juhi kohta sisuka materjali.

Marge Lepik
projektijuht