Aitäh, proua Ingrid Rüütel!

3. novembril on instituudi ühe asutaja, pr Ingrid Rüütli sünnipäev.

Ingrid Rüütel on esinemistel tihti rõhutanud oma Virumaa juuri.

2018.a külastas ta instituudi koostööpartneri Saksi raamatukogu juhataja Sirje Võsa kaasabil  Saksis Tätämangu talukohta, kus olid emapoolse vanavanaema ja vanaema juured. Ingrid Rüütel on olnud seotud ka Narvaga, samuti esimese eesti folkloorifestivali Viru säru ettevalmistusega ning regilaululiikumisega Viru regi.

Ingrid Rüütel on koostanud mitmeid trükiseid ja artikleid Virumaa rahvakultuurist, Kadrina, Haljala, Väike-Maarja, Narva ja Vaivara rahvalauludest. Mitmed neist –  Ida-Viru rahvakultuurist, Virumaa laule ja pillilugusid – on ta välja andnud koostöös Viru instituudiga.

Viru instituut koos Eesti Rahvaluule Arhiivi ja Tapa Muusika- ja Kunstikooliga plaanis tähistada pr Ingridi Rüütli sünnipäeva Tapa kultuurikojas konverentsiga, et tutvustada pr Ingrid Rüütli suurt panust Virumaa kultuurilukku ning tänada teda tehtu eest.

Paraku lükkub kokkusaamine praeguse olukorra tõttu edasi järgmisesse aastasse.

Õnnitleme  virulaste poolt pr. Ingrid Rüütlit sünnipäeva puhul  nii Tapa muusika- ja kunstikooli õpetaja Martin Mülleri  ja ta õpilaste kui   ka Tapa gümnaasiumi pärandkultuuri õpilaste ja  ansambli “Eideratas” videote vahendusel .

Ootame kokkusaamist uuel aastal Tapal.

Õnnitlus virulaste poolt pr Ingrid Rüütlile sünnipäeva puhul Tapa muusika- ja kunstikooli õpilaste ja õpetaja Martin Mülleri esituses.

Õnnitlus virulaste poolt pr Ingrid Rüütlile Tapa gümnaasiumi pärandkultuuri õpilaste ja  ansambli “Eideratas” vahendusel,