Viru Instituut osales Pohiranna päevadel Lahemaal

Jälle käisime kaemas rannarahva tegemisi, sealhulgas uurisime rannakeelega seotud teemasid rannakeele päeval Leesil.

Sissejuhatava ettekandega esines Piret Norvik Eesti Keele Instituudis, kuid Anna Esken, Aino Palmroos, Salme Hirrend ja Juuli Paalberg täiendasid ettekannet oma rannakeeles lugudega. Meeli Lehis, Melika Kindel  ja Aino Katvel pajatasid juurde kohanimedest, rahvalaulikest ja ühistegemistest läbi aegade. Vahele lauldi regilaule.  Lisaks andis ülevaate Ulvi Meier Kolga muuseumist teemal „ Sool – rannas selleta ei saa“.  Edela-viru keeles tervitas ja tänas instituudi esindajana Kristen Suokass.

Kolm päeva olid sisustatud mitmekesiselt nii ettekannetega rannarahva keelest ja tegemistest kui ka ringisõiduga Pohiranna kultuuriruumis.

Instituudil oli rannarahvalt taas midagi huvitavat kõrva taha panna ja õppida. Näiteks MTÜ Rannakeele Keskus, MTÜ Pohiranna ja keskkonnaamet korraldasid 6.-12. juunini rannakeele nädala, samuti kavandati Juminda ja Pärispea poolsaarele suunduvate teede algusesse panna sildid kirjaga „Pohiranna kultuuriruum“ sarnaselt kihelkondade piire ja ajaloolisi asumeid tähistavate tahvlitega.

Aitäh  korraldajatele. Suur tänu õpetlike päevade eest.

Lisaks https://sonumitooja.ee/pohiranna-tahennus/

Rannakeele nädala eestvedajad tähistasid korraks pohiranna kultuuriruumi piirid (artikkel on avalikult loetav 22.juulist https://sonumitooja.ee/

Foto: Hilje Pakkanen