Laureaatide tammik

Eduard Vilde nimelise kirjandusauhinna 50. aastapäeva puhul avas Vinni vald koos laureaatide kirjanike ja raamatusõpradega 2. augustil 2014. aastal looduskaitsealuses Vinni-Pajusti tammikus Pajusti alevikus kirjandusauhinna laureaatide tammiku.

Iga laureaat sai omanimelise puu – mitmesaja-aastase tamme. Või oleks õigem öelda: need palju näinud iidsed tammed said endale oma kirjaniku!

Nimepuud on märgistatud infotahvlitega, kus on kirjas laureaadi nimi, pärjamise aasta/aastad ja järjekorranumber.

Oma nimipuu sai ka Eduard Vilde – Eedi tamm asub tema ausamba juures, samuti kirjandusauhinna asutaja, legendaarne Vilde kolhoosi juht August Lepasaar.

Veel said oma tammepuud eesti rahva poolt küsitluse käigus välja valitud kolm esimest kirjameest, nn sajandi kirjanikku: Anton Hansen Tammsaar, Oskar Luts ja Jaan Kross.

Kirjandusauhinna laureaatide tammikus on saanud oma nimipuud ka kirjandusauhinna sõbrad: omaaegne koostööpartner RAM ja koori peadirigent Gustav Ernesaks, majandijuhid-kirjandusauhinna elushoidjad August Room, Erich Erilt ja Arvi Toome.

18. mail 2024.aastal toimus Eduard Vilde kirjandusauhinna pidulik üleandmine kirjanik Urmas Vadile Pajustis, seejärel sai kirjanduspargis üks tamm omale kirjaniku ja kirjanik tamme.

Suur tänu materjalide eest Ilme Postile.