Lasteaialapsed joonistasid Virumaad

Poolsada  joonistustööd laekus Viru Instituuti lasteaedadest Virumaa kultuuriloo kogumiku “Virumaal on vahva” kaanekonkursile  üheksa lasteaia 13 rühmast.

Suur tänu lasteaed Karikakar Pöial-Liisi rühm (õpetaja Ljubov Olkhovetskaya) Narva- Jõesuust, lasteaed Pääsupesa Päiksejänku rühm Sillamäelt, lasteaed Punamütsike (õpetaja Julia Žerebtsova) , lasteaed Rukkilill (õpetaja Liina Oja) , lasteaed Tareke 4.rühm (õpetaja Olga Leontjeva) ja lasteaed Pääsuke rühmad Miksikesed (õpetaja Galina Varushchenkova), Jaaniussid ja Tilgakesed (õpetajad Ljubov Ivanova ja Galina Halipskaja)   Kohtla-järvelt, lasteaed Pisipõnn Muumirühm (õpetaja Ester Piht) Tapalt, lasteaed Tõruke Jänkupere rühm (õpetaja Tiiu Kivi) Vinnist ja Rakvere Rohuaia lasteaiast rühmad Pihlamarjad, Päikesejänkud ja Kuukiired (õpetajad Kristi Mägi, Moonika Suurmaa). Lapsed joonistasid oma tegevusi, kodukoha loodust ja vaatamisväärsusi, aga ka rahvariietes lapsi.

Kõige enam laekus töid Rohuaia lasteaiast Pihlamarjade rühmast, kokku 14 joonistust. Narva-jõesuu lasteaed Karikakar Pöial-Liisi rühm esitas ühispildi. Enamasti olid tööde autorid 5-6aastased koolieelikud. Kõige noorem oli kolme ja poole aastane Anastassija Kohtla-Järvelt

Komisjoni poolt väljavalitud viis auhinnalist tööd on Kevin Belozubi (lasteaed Rukkilill), Ilja Bojarintsevi  ja Anastassija Gavrina (lasteaed Pääsuke), Katarina Indusi (lasteaed Tareke) ja Lisette Veidenbaumi (Rohuaia lasteaed) joonistused.

Samuti märkis komisjon ära Julia Svetlorussova (lasteaed “Pääsuke”), Kristina Evdokimova (lasteaed Tareke) Karoline Ojalille ( lasteaed Pisipõnn), Sandra Aali ja Annemai Part (Rakvere Rohuaia lasteaed) toredad tööd.

Tänukirjad konkursil osalemise eest saavad lasteaiad, juhendajad-õpetajad ning lapsed. Instituut toimetab kõik tänukirjad ja auhinnad lasteaedadesse.

Veel ei ole selgunud, millist joonistust saab töölehtede kogumiku kaanel kasutada. Kui kõik laabub, siis veel sel aastal anname teada.

Võistlus oli tore ettevõtmine, üle Virumaa laekus väga erinevaid töid. Komisjon leidis, et selliseid konkursse võiks olla ka edaspidi tutvustamaks Virumaad ja selle pärandkultuuri.

 

Marge Lepik

Projektijuht

Viru Instituut

 

0 replies

Lisa kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar