LASILA TAMMED

ESIMENE LUGU
Lasila pargis on palju puid. Siin on lehtpuud ja okaspuud. Eriline puu on aga üks tamm. See kasvab künka otsas keset parki. Sinna künka otsa niisama ronida ei tohi. Selle künka ja tamme kohta on legend. Mõisnikul suri ära tema lemmikkoer. Mõisnik mattis koera parki. Ta kuhjas sinna peale suure künka ja istutas tamme. Nüüd on tamm juba üsna vana. Arvatavasti on tamm sama vana kui mõis. Mõis on üle 160 aasta vana.

TEINE LUGU
Lasila pargi kõige vanem puu on aga samuti tamm. See on väga jämeda tüvega. Tal on mitu haru. Selle puu vanus on umbes 170 aastat. Mõõtsime tema ümbermõõdu 130 sentimeetri kõrguselt ja õpetaja jagas selle 1,88ga. Sellel tammel on ka väga paks korp. Korba paksus näitab puu eakust. Tammedel muutub korp aastatega kõvemaks ja paksemaks.

KOLMAS LUGU
Kunagi elas Lasilas Karl Ernst von Baer. Tal oli Lasilas lelle juures ilus lapsepõlv. Hiljem sai temast maailmakuulus loodusteadlane. Legend räägib, et kui Karl Ernst von Baer oli juba vana, siis ta istutas Lasila parki ühe tamme. Kas see puu alles on, ei tea.

Lasilas 5. juuni 2024
Klassijuhataja Tiina Rumm ja 1. klass