Külas Neeruti seltsil

neeruti seltsis hilje pakkaneni fotoViru Instituudi liikmed käisid  10. märtsil külas Neeruti seltsil Kadrina tuletõrjemajas, et arutada ühiseid tegevusi ja koostööd. Tutvuti seltsimajaga, kus on muljetavaldavalt suure väljapanekuga loodusõpituba. Neeruti selts andis põhjaliku ülevaate seltsi tegevustest aastate jooksul.

Neeruti seltsi lai tegevusvaldkond üllatas instituudi liikmeid oma tegevuse mitmekülgsuse poolest: korraldatakse loodusmatku ja ööbimistega väljasõite,  toimuvad loodusõppe tunnid koos Kadrina kooli ja ja teiste huvilistega, tegeldakse kodu-uurimise, käsitöö, kirjastamisega. Neeruti selts on olnud aastaid kindla suunitlusega seltsielu lipulaev Kadrina vallas.

„Märkimisväärne on hästi läbimõeldud koostöö kooli õpilaste ja õpetajatega loodus- ja koduloo õpetamisel ja uurimistööde teostamisel,“ ütles Viru Instituudi projektijuht Marge Lepik.

Neeruti Selts tähistab tänavu septembris oma asutamise 15. aastapäeva. Kokkusaamisel lepiti kokku ühise pärimuspäeva korraldamises 17. septembril Kadrinas, millega tähistatakse ühtlasi  Neeruti seltsi sünnipäeva kui keskendutakse kodu-uurimisele.  Korraldajad plaanivad Kadrina ja Neeruti seltsi näitel tutvustada kihelkonna pärimuse talletamise kogemust haridus- ja kultuurispetsialistidele, vabaühenduste esindajatele ning maakonna koduloo-uurijatele.

Möödunud aastal korraldas Viru Instituut pärimuspäeva koos Väike-Maarja vallaga „Virumaa on virulaste hoida. Pandivere lood“.

1 reply
  1. Tiiu Uusküla
    Tiiu Uusküla says:

    Neeruti Seltsi nimel tänan kiitvate ja tunnustavade sõnade eest. Oleme alati valmis külalisi vastu võtma. Seltsi tegevused juhinduvad osalejate huvist (loe: entusiasmist) ja seltsi võimalustest. Tänud Viru Instituudile koostöövalmiduse eest! Loodame 17. septembril 2016 pakkuda Kadrinas huvitava pärimuspäeva ja tähistada seltsi 15. sünnipäeva. MTÜ Neeruti Selts juhatuse esimees Tiiu Uusküla

Lisa kommentaar

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar