Aitame kaasa oma mälestustega

ÜLESKUTSE

Kogume muuseumilugusid

Aastal 2023 saab Rakvere linnakodaniku muuseum 40. aastaseks.

Nelja aastakümne jooksul on selles majas olnud elavamaid ja vaiksemaid aegu. Algselt avati külastajatele ainult maja üks pool, kus oli võimalik tutvuda 19.sajandi lõpu ja 20.sajandi alguse linnakodaniku koduga. Nüüdseks on lisandunud sissevaade 1930.aastate elamisse ja välja on ehitatud mängupööning. Majas on korraldatud ajutisi näitusi ja toimunud erinevaid üritusi. Juba rohkem kui kümmekond aastat on siin toimunud muuseumi haridusprogrammid – arvata võib, et paljude linna ja lähiümbruse laste esimene muuseumikülastus on just nimelt sellesse muuseumi.

Ümmarguse tähtpäeva puhul kogume külastajate muuseumilugusid. Ootame Teie meenutusi, kuidas ja miks Te sattusite sellesse Pika tänava majja – kas jõudsite muuseumisse mõnele üritusele või muuseumitundi, oli see sihiteadlik tulek või mööda jalutades tekkinud soov sisse astuda.

Millised on muljed – kas oli midagi, mis eriti meeldis (või ei meeldinud), kas külastusega seondub mõni tore seik. Kindlasti on õpetajatel / kasvatajatel, kes koos oma õpilastega  on siia tee leidnud, mõni huvitav meenutus ja tähelepanek. Samuti kutsume endisi töötajaid sellele ajale tagasi vaatama ja oma meenutusi meiega jagama.

Kirjutiste pikkus ega vorm ei ole piiratud.

Kaastöid ootame 28. veebruariks 2023 aadressil kogud@svm.ee

või postiga Tallinna t 5a Rakvere 44306.

Kirjutised säilitatakse Virumaa Muuseumide arhiivkogus.

Valikuliselt ja kokkuleppel autoritega avaldatakse mälestusi Virumaa Muuseumide toimetiste linnakodanikumajale pühendatud numbris.

Kirjutajatele tänutäheks Virumaa Muuseumide kinkepiletid.

Täiendav info 32 25 501 Pilvi Põldma