Kel veel Virumaa liisusalmid saatmata

Septembris kuulutasid Eesti Rahvaluule Arhiiv ja Viru Instituut välja Virumaa liisusalmide  kogumise, osalema  oodati  kõiki – vanaemadest-vanaisadest lasteaialaste ja nende vanemateni, küsitlus sobib ka koolidele koduõppeks.

Esialgne tähtaeg oli 15. november, seda pikendati 15. detsembrini, kuid instituut võtab vastu  jaanuarini. Ootame täiendavalt uusi salme juurde – nii praegu kasutavaid kui ka vanasti.

Suur tänu Haljala kooli 7.klassile (õpetajad Külli Heinla ja Mirjam Abel) kokku pandud salmide eest, Rakke lasteaia õpetaja Eha Sindonenile kogumiku eest, Lasila kooli õpetaja Tiina Rummile ja Tapa gümnaasiumi õpetaja Elle Kivisoole, kes saatsid oma õpilaste  tööd liisusalmide kogumisest varasematel aastatel. Toredad salmid saatsid ka vanemad virulased- Meeli Müller, Aime Kinnep, Anu Soon, Ene Ehrenpreis, Erna Võrno ja Sirje Võsa. Kokku on saadud salme, mida on kasutatud  alates 1960ndatest aastatest tänapäevani ja ka laste enda poolt loodud.

Kahjuks ei ole seni tulnud instituudi kaudu salme Ida-Virust. Kuid täit ülevaadet siiski ei ole, sest mitmed saatsid oma salmid otse Eesti Rahvaluule Arhiivi.

Lõplikke kokkuvõtteid saadetud salmidest saab teha alles 2021.a kevadeks.

Ootame veel kogutule juurde uusi salme, juhised leiate https://viruinstituut.ee/virumaa-liisusalmid/ .

Projekti toetab Virumaa pärimuskultuuriprogramm.