Kadrina koolipark

Eestis on vana traditsioon kooli lõpetajate poolt puude istutamine. Nii ka Virumaal on mitmeid parke või muid kohti, kuhu vilistlased oma puu istutanud, sealhulgas ka tammesid.

Üks omapärasemaid on Kadrina keskkooli rajatud park, mis rajati  30. septembril 1972 kooli 70. aastapäeva puhul staadioni ja Viru tänava parkla vahelisele vabale maale. Ajapikku kujunes sellest park, kus kaskede kõrval ka tammed. Esimene tamm istutati kooli 70.aastapäeva puhul ja otsustati, et iga 5 aasta järel istutatakse kooli aastapäevadel tamm.

2022.a  tähistas Kadrina Keskkool kooli 120. aastapäeva. Väärika tähtpäeva auks istutati taas tamm. Kogu pargi väärindamiseks otsustas vilistlaskogu paigaldada igale puule selle istutanud lennu tähise ning rahvamaja juures kuulutuse tahvlil tagapinnale ka koolipargi tutvustuse.

Ulatusliku uurimistöö lendude puude paiknemise osas tegi vilistlane Margo Peetsalu ning kogu ettevõtmise majanduslikke raskusi kandis vilistlane Juhan Viise.

Kadrina koolipark võiks olla eeskujuks teistelegi parkidele, kuhu aeg-ajalt istutatakse mälestuspuid, kuid neid ei sildistata, seega on raskusi nende ülesleidmisega.

Suur tänu info eest Kadrina koolile ja Tiiu Uuskülale.
Fotod: Enn Laansalu ja Viru Instituut