Instituudi 10. sünnipäeva puhul

jätkame pärimuspäevadega „Virumaa on virulaste hoida“ kihelkondades, seekord Maidlas, Rohu pargis ja Narva-Jõesuus.

Koduuurijate esimene kokkusaamine on Iisaku muuseumis koostöös iisaku muuseumi ja muinsuskaitseameti spetsialistidega. Koduurijate päevade raames tutvutakse  F.R.Kreutzwaldi ja Kalevipojaga seotud kohtadega ja lugudega  Kadrina, Neeruti,  Väike-Maarja ja Porkuni mail.

Ka sel aastal korraldame ülevirumaalist noorte koduurimiskonkurssi ja konverentsi (info kodulehel http://viruinstituut.ee/kodu-uurimiskonkurss/) .

Haljala Kooli ja  Õpetaja Autähise Jaagu Fondiga koostöös korraldame Virumaa koolide õpilastele loov- ja uurimistööde konkursi „Otsides oma juuri“ (vt http://viruinstituut.ee/otsides-oma-juuri-2/) . Tööde esitamise tähtaeg on 15, september.

Jätkuna 2017. a kihelkonnapäevale saab teoks koos Viru-Jaagupi seltsi, muuseumi ja raamatukoguga kandlepäev Viru-Jaagupist pärit kandlemeistri Walter Raudkivi pärandi ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks.

 

Jätkub viru sõnade ja lugude kogumine, kaasates  teisigi uute lugudega teemal “Küla-, tudengi-, laste-, kooli-, keele naljad“.  Tähtaeg on 8. märts. Täpsem info kodulehel http://viruinstituut.ee/ootame-taas-viru-sonu-ja-lugusid/,

Koos Neeruti seltsiga on kavas sügisel korraldada konverents „Pärandkultuur ja  kultuuripärand Kadrina kihelkonnas“.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja instituudi 10. tegevusaasta tähistamiseks  on kuulutatud välja viktoriin Virumaa kultuurloost. Täpsem info http://viruinstituut.ee/viktoriin/

Aasta lõpuks  peaks trükist ilmuma  folklorist Mall Hiiemäe Virumaa kalendripärimusest.

Oleme avatud erinevateks koostööprojektideks Virumaa kultuuriloo tutvustamiseks erinevates kohtades.

Rahvakultuurihuvilised on oodatud neil üritustel osalema.

Kõigi sündmuste kohta avaldatakse enne nende toimumist info instituudi kodulehel või facebookis.

Info Marge Lepik, e-post: marge@viruinstituut.ee, tel 5054319.