Ingrid Rüütel Virumaa kultuuripärandi vardjaks

Viru Instituut osales Palmses Lahemaa rahvuspargi 50. aastapäeva avaüritusel, kus tänati looduskaitsjaid ja Lahemaa sõpru. Instituut tunnustas sel juubelipeol rahvakultuuri uurijat Ingrid Rüütlit kui Virumaa kultuuripärandi vardjat. Ingrid Rüütel on aastakümneid tegelnud Virumaa, sh Lahemaa rahvakuultuuri uurimise ja tutvustamisega: ilmunud on teaduslikud väljaanded, kogumikud, ülevaated. Instituudi esindaja Riho Breivel andis üle Assamallast, Ingrid Rüütli esivanemate kodukoha (Saksi) lähedalt leitud ning Ain Aasa kujundatud Porkuni koralli koos tänutähega.

Instituut oli juba sügisel plaaninud jäädvustada ja tutvustada Ingrid Rüütli panust Virumaa kultuurilukku, kahjuks lükkus see koroona-piirangute tõttu edasi ning koostöös Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiiviga sai teoks nüüd. Palmse härrastemajas salvestati Ingrid Rüütli esinemine ning toimus tema Virumaa-uurimustest ja -tegevusest lähtunud arutelu.

Viru Instituudi ja Eesti Kirjandusmuuseumi ühine videoloeng valmib ning avalikustatakse juunis. Päeva ja filmimist toetas Eesti Rahvakultuuri Keskuse meede „Virumaa pärimuskultuuri toetamine“

Fotod: Janno Simm ja Risto Järv Eesti Rahvaluule Arhiivist