XXIV Virumaa laste luulekonkurss tõi fookusesse elu värvid

  1. aastal Sonda kooli poolt algatatud Virumaa laste luulekonkurss toimus juba 24. korda, neist viimased neli Haljala kooli poolt korraldatuna.

Selle aasta teemaks oli „Värvid minu elus“. Noorte luuletuli põles seekord eriti värvikalt

Oma sisemiste ja välimiste värviplahvatuste tulemusi edastasid konkursile 18 kooli, 40 juhendajat-õpetajat. Luuleridu laekus nii Ida- kui Lääne-Virumaa koolidest, seekord kokku 226 tööd, neist  4.-5. klassidelt 76, 6.-7. klassidelt 78 ja 8.-9. klassidelt 72.

Žürii poolt väljavalitud 50 luuletust avaldati luulekogumikus, mille sai tänuüritusel 7. aprillil iga kogumikus avaldatud luuletuse autor ja iga osalev kool. Hiljem on huvilistel võimalik luulekogu sirvida-lugeda ka veebis.

Luuletule süütas kauaaegne õpetaja Külli Heinla, üks luulevõistluse eestvedajatest. Tervitusi  noortele ütlesid Haljala kooli direktor Ivo Tupits ning Haljala vallavanem Anti Puusepp, kes väljendasid mõtet, et noored autorid, kes konkursile oma luuletusi saatsid, on oma eakaaslastest sõnaosavamad ning oskavad kasutada ilusat emakeelt.

Veebi kaudu esines Haljala kooli vilistlane, noor muusik ja muusikaõpetaja Kelly Vask, kes seostas värvide teema kõlavärvidega muusikas. Ta demonstreeris võtteid, kuidas saab muusikat teha ilma ühegi instrumendita.

Valiku konkursile saabunud luuletustest esitas publikule Haljala kooli vilistlane, Virumaa Teataja ajakirjanik Kärt Devany.

MTÜ Õpetaja Autähis tunnustas tänukirja ja kinkekaardiga paari õpilast. Viru Instituut tõstis esile kahe õpilase tööd ja ühe õpetaja-juhendaja. Adrian Lulla tekst on üllatavalt filosoofiline ühe 6. klassi õpilase kohta. Liisa Teidla luuletus torkas silma oli erilisem teemavaliku – mood poolest. Jõhvi põhikooli õpetaja Õnne Kaskema on juhendanud paljusid noori.

Muusikalist külakosti pakkusid Haljala kooli laululapsed. Traditsiooniliselt kõlas lõpus ühislauluna  „Virumaa laul“.

Kui kahel eelmisel aastal on pandeemia tõttu pidulik lõpuüritus ära jäänud, siis  sel kevadel oli võimalik kokku saada – luuletuli süüdata, kokkuvõtteid teha, tänada ning kutsuda üles juba uuel õppeaastal osalema 25. Virumaa laste luulevõistlusel.

Luulevõistlus annab õpilastele tõuke omaloominguga tegelemiseks, esimesteks luulekatsetusteks, loomingulise ande märkamiseks ja edasiarendamiseks. Osalemine konkursil annab õpilastele väärtusliku luulekogemuse, eduelamuse ja julguse omaloominguga tegelemiseks ka edaspidi.

Häid luuletusi ka järgmisel aastal

Fotod Haljala koolis toimunud noorte luulevõistluse pidulikust üritusest