Instituut tunnustas noori luuletajaid

Virumaa laste luulevõistlusel „Meil ei ole planeeti B“ osales ligi 200 õpilast Virumaa 23 koolist 270 luuletusega.

Sondas alguse saanud luulevõistlust jätkas Sõmeru kool ja nüüd juba teist aastat Haljala kool koos partneritega.

Pika ajalooga Virumaa noorte luulevõistlus koondas 4.–9. klasside õppureid, et kirjutataks ühisel teemal, milleks seekord oli keskkond. Hoolimata piduliku tänuürituse ärajäämisest ilmus raamat, kuhu oli kogutud 56 omanäolist luuletust Virumaa noortelt autoritelt. Lisaks märgiti ära veel kümneid luuletusi erinevate koostööpartnerite poolt. Auhinnad toimetati koolidesse.

Viru Instituut annab juba teist teist parimatele ka omalt poolt auhinnad. Nende  omanäoliste luuletuste seast valiku tegemine oli üpris keeruline. Sel aastal tunnustati Narva Eesti Gümnaasiumi 4.klassi õpilast Emili Partsi, kelle kaks luuletust on kogumikus.  Tänukirjad meenega said ka Sõmeru põhikooli  9. klassi õpilane Laura Liis Bild ja Laekvere  põhikooli 9. klassi õpilane Martin Lepp. Õpetajatest tõsteti esile Rakvere reaalgümnaasiumist Katrin Remiküll ja Kiltsi koolist Ada Väät. Instituut märkis ära ka Jõhvi põhikooli õpilaste Karola Purgatsi ja Siim Kalle ning õpetajate Kärt Kase ja Õnne Kaskema  võistlusel osalemise. Samuti tunnustas Narva eesti gümnaasiumi õpilase Jüri Stepanovi ja Kersti Tsirpi panust luulevõistlusel.

Suur tänu noortele luuletajatele ja nende juhendajatele.

Loodame, et järgmisel aastal on veelgi enam noori erinevatest koolidest esindatud oma toredate luuletustega.

Kohtumiseni järgmisel aastal luulevõistlusel Haljalas.

Loe lisaks: https://virumaateataja.postimees.ee/6968112/noorte-luulet-embavad-kaaned-22-aastat?fbclid=IwAR1axmJupPAEZ91rSyHfuAGjjkFkps-sHSgCrIxjFF8AL1aBxK1LnTIIHVk